Германската тенисиска Юлия Гьоргес започна с победа защитата на титлата си на турнира в зала на твърди кортове в Люксембург. Тя се наложи над шампионката от 2015 година Мисаки Дои (Япония) с 5-7, 6-1 ,6-3.

В първия сет Дои поведе с 4-1, допусна изравняване за 4-4, но направи решаващ пробив в последния дванадесети гейм за 7-5. От тук до края превъзходството на Гьоргес беше голямо. Само в началото на третата част Дои успя да поведе с пробив и 2-1. След това германката взе следващите три гейма и пречупи съперничката си.

Днес Юлия Гьоргес ще срещне румънката Сораня Кърстя.

Шампионката от 2016 година Моника Никулеску отпадна от надпреварата. В осминафинален мач тя загуби от рускинята Маргарита Гаспарян с 2-6, 5-7.

Гаспарян ще играе утре на 1/4-финал с победителката от днешния сблъсък Татяна Мария (Германия) - Анна Бинкова (Русия, №8).

Блинкова вчера отстрани 15-годишната американка Кори Гоф след 6-4, 6-4. Гоф вдигна купата в Линц (Австрия) в неделя, след като влезе в основната схема като "лъки лузър".

Днес ще бъдат изиграни оставащите 5 осминафинали в Люксембург.