Представителят на домакините Ясутака Учияма е първият четвъртфиналист на турнира от ATP 500 в Токио (Япония). Надпреварата е една от двете, провеждащи се в категорията в момента, но е много по-нисло заплатена от тази в Пекин.

Анди Мъри с първи 1/4-финал след смяната на тазобедрена става

Шотландецът победи Камерън Нори в мач от ATP 500 в Пекин

Учияма сюрпризира първата ракета на Молдова Раду Албот след 6-7(2), 6-3, 6-4. Японецът със сърцатата си игра взе 104 точки срещу 95 за Албот. Сервис геймовете на Учияма бяха по-оспорвани, но той направи 4 пробива срещу 2 за молдовския си съперник.

Учияма може да бъде подложен на бомбардировка в следващия си мач. Негов съперник в мача за попадане в Топ 4 ще бъде победителят от двубоя на майстора на асове Рейли Опелка (САЩ) и Жил Симон (Франция)

Снимка 445664

След последните срещи от втория кръг Давид Гофен (Белгия), Джон Милман (Австралия) и Лойд Джордж (Южна Африка) попълниха осминафиналната схема.

Гофен изигра мач с приливи отливи със спечелилия в неделя турнира в Ченду испанец Пабло Кареньо Буста. Буста беше безапелационен в първия сет за 6-1. След това Гофен измъкна тайбрека на втората част с 10-8 след три отразени мачбола. В този сет двамата си направиха общо 6 брейка.

Заключителната част завърши 6-0 за белгиеца, но той трябваше да отразява няколко брей точки. Сетът се оказа дълъг за такъв, завършил на нула - 39 минути.

Милман също игра три сета и елиминира финалиста от Джухай Адриан Манарино (Франция) след 4-6, 6-3, 6-4.

Разминалият се на два пъти в последния месец да играе с Григор Димитров, южноафриканец Лойд Джордж Харис се справи с шампиона от Джухай Алекс де Минор (Австралия) с 6-3, 6-7(6), 7-6(8). В цялата среща имаше само един пробив в полза на Харис в първия сет. В заключителния тайбрек южноафриканеца спаси два мачбола и реализира втория в негова полза.

Интерсен факт е, че Харис участва в турнира с правилото за "специално изключение", което се използва, когато тенисист, записал се за квалификациите ги пропусне, защото е стигнал на полуфинал предишната седмица. Лойд Харис загуби мача за попадане на финал в Ченду от Александър Бублик (Казахстан).