Сръбкинята Йелена Янкович се класира за полуфиналите на турнира в Доха след успех над Каролин Вожнячки с 6:21 6:2. Двубоят бе от Бялата група в надпреварата, а Йелена е втората тенисистка, която си гарантира участие в следващата фаза. Първа това стори Серена Уилямс още вчера.

Каролин Вожнячки бе видимо уморена след вчерашния си тежък, почти шестчасов двубой срещу Вера Звонарьова. Освен това датчанката играе с контузия в лявото бедро. След загубата си днес Каролин ще трябва да изчака развръзката от двубоя между Виктория Азаренка, която е с една победа, и втората резерва Агниешка Радванска, която замени Звонарьова.

Това е трета победа за Янкович срещу датчанката от три мача между двете. Бившата номер 1 в света осъществи първия пробив в петия гейм и от този момент до края не остави много шансове на съперничката си, като записа серия от девет поредни спечелени гейма до 4:0 във втория сет. Йелена приключи мача след 1 час и 8 минути игра.