Две от фаворитките на турнира по тенис в Монреал, сръбкинята Йелена Янкович и рускинсята Светлана Кузнецова загубиха на четвъртфиналната фаза на турнира и отпаднаха от по-нататъшната борба.

Интересното е, че ако беше спечелила този турнир, Янкович щеше да оглави световната ранглиста при жените.

Ето и резултатите на четвъртфиналите:

Виктория Азаренка (Беларус) - Тамира Пашек (Австрия) 6:4, 7:5

Динара Сафина (Русия) - Светлана Кузнецова (Русия) 2:6,6:3,6:2

Марион Бартоли (Франция) - Ай Сугияма (Япония) 6:2, 6:3

Доминика Цибулкова (Словакия) - Йелена Янкович (Сърбия) 7:5,6:2

"За мен няма значение първото място в световната ранглиста", каза сръбската тенисистка след мача. "Искам да съм здрава. В момента не съм в най-добрата си форма", добави тя.

Сръбкинята поведе с 5:1 в първия сет, но след това загуби осем поредни гейма, което позволи на словачката Цибулкова да спечели със 7:5, както и да поведе с 2:0 във втория сет.

"До 5:2 всичко вървеше добре. След това изведнъж се почувствах изморена и загубих концентрация. Чувствам се замаяна на корта, не съм в добра физическа форма", сподели Янкович.

На полуфиналите Цибулкова ще срещне 10-та в схемата Марион Бартоли (Франция), която победи Ай Сугияма (Япония) с 6:2, 6:3. Номер 7 Динара Сафина (Русия) отстрани 4-та в схемата своя сънародничка Светлана Кузнецова с 2:6, 6:3, 6:2 и в спор
за мястото на финала ще се срещне с беларуската Виктория Азаренка, която пък победи 17-годишната Тамира Пашек от Австрия с 6:4, 7:5.

Турнирът в Монреал е с награден фонд 1,34 милиона щатски долара.