Янина Викмайер спечели четвъртата си титла от WTA и първа от 2010-а година насам след трисетов успех над Магда Линет на финала на Japan Women's Open с 4-6 6-3 6-3. Белгийката влезе доста бавно в мача, в чиито първи сет имаше общо пет пробива, но ключовият брейк се оказа за 23-годишната полякиня при 4-4. Така след 6-4 Линет поведе със сет в първия си финал на турнир на Женската тенис асоциация.

Тя дръпна с 2-0 във втория сет, но Викмайер се върна с пет поредни гейма и изравни резултата на 1-1 сета. Въпреки по-дългата пауза заради съперничката ѝ белгийката не допусна спад в концентрацията си, проби още в началото на частта, за да поведе с 4-1. При 5-2 тя показа нерви и допусна пробив, но с моментален рибрейк спечели финала, продължил над два часа.