Младият италианец Яник Синер, номер 4 в основната схема на турнира от Големия шлем "Аустрелиън Оупън", се класира без особени проблеми за третия кръг. Днес той се справи с 6:2, 6:2, 6:2 с Йеспер де Йонг (Нидерландия) на третия терен - Маргарет Корт Арена.

Мачът продължи час и 45 минути, като Синер реализира 6 точки за пробив от открили му се 12, докато противникът му не успя нито веднъж. Всеки от сетовете се разви по един и същи начин и продължи почти еднакво време.

Синер, който никога не е играл финал в Големия шлем, сега ще се опита да постигне нещо повече от четвърти кръг на Мелбърн Парк.

Полуфиналистът от Ю Ес Оупън Бен Шелтън (САЩ), номер 16 в решетката на мъжкия турнир, също продължава напред след успех в четири сета. Шелтън се наложи с 6:4, 6:1, 3:6, 7:6 (5) над местната надежда Крис O'Конъл, но можеше да затвори мача и по-рано. В 12-ия гейм на четвъртия сет имаше мач-пойнт, но не успя да го реализира. Така че се нуждаеше от тайбрек и там от втори опит се справи с австралиеца.

Шелтън, който миналата година достигна четвъртфинал на същите кортове, не се впечатли от бурната подкрепа на O'Конъл от публиката и дори призна, че са му действали мотивиращо.

Най-високият в ранглистата австралийски състезател - 10-ият поставен Алекс де Минор, преодоля Матео Арналди (Италия) с 6:3, 6:0, 6:3. Следващият съперник на Де Минор е италианският квалификант Флавио Коболи, който до тук изпрати Павел Котов със 7:5, 6:3, 5:7, 6:2.

Тайлър Фриц (САЩ) - номер 12 в схемата, също игра едва час и половина и отстрани Юго Гастон (Франция) с 6:0, 6:3, 6:1.

Четири часа без 10 минути играха Люка ван Аш (Франция) и лоренцо Музети (Италия). Французинът спечели с 6:3, 3:6, 6:7 (5:7), 6:3, 6:0.