Младият италианец Яник Синер спечели Sofia Open 2020 след победа на финала над канадеца Вашек Поспишил с 6-4, 3-6, 7-6(3). Двубоят беше много оспорван и премина през обрати.

Синер започна по-силно и дръпна със сет и пробив - 6-4, 1-0. Тогава италианецът се срина на Поспишил вдигна много нивото на играта си. Канадецът върна пробива и след като доминираше изравни сетовете след 6-3.

В трета част нямаше пробиви. В тайбрека Синер спечели важните разигравания и заслужено спечели първа титла на ниво ATP в кратката си кариера.

Яник Синер - Вашек Поспишил, на живо

Яник Синер - Вашек Поспишил 6-4, 3-6, финал на Sofia Open 2020

Двамата най-добри заслужено ще излъчат шампиона

Двубоят започна с натиск на Синер, който посрещaше първи. Още в първия гейм италианецът достигна до три възможности за пробив. Все пак брейкът дойде в третата партия след нов дълъг гейм.

Поспишил изглеждаше сломен, докато Синер налагаше бързата си и точна игра. Така първият сет закономерно отиде на сметката на Яник след 6-4.

Синер започна много силно и проби веднага в началото на втората част. Младият италианец помисли, че вече е спечелил мача и върна Поспишил в играта. Канадецът започна да сервира страхотно и се отпусна.

Снимка 505397

Последваха геймове, в които Синер не знаеше къде се намира и грешеше често. Поспишил върна пробива за и направи нов брейк за 4-2. Вашек продължи уверено да сервира и изравни частите след 6-3.

В трета част канадецът изглеждаше по-уверен, но така и не стигна до пробив. Синер постепенно върна увереността си, демонстрирана в началото и в края изравни играта. Така всичко трябваше да се реши в тайбрек.

Ключовият момент в дългата партия беше, когато при 2-2 Синер пласира ретур на линията и Поспишил изкара топката в аут. Минипробивът и първият сервис на Синер доведоха резултата до 6-3. При мачбола Поспишил се смути и сбърка,. Така напълно заслужено Яник Синер спечели петото издание на Sofia Open.