Втората ракета на България Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Лeс Франкесас дел Вайес (Испания) с награден фонд 73 хиляди евро.

Поставеният под номер 5 Андреев победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Даниел Мерида в три сета с 4:6, 6:1, 6:3.

21-годишният софиянец започна колебливо и след два ранни пробива той допусна изоставане от 0:3 гейма, което се оказа решаващо за изхода от първия сет в полза на 18-годишния Мерида.

Андреев постепенно стабилизира играта и със серия от пет поредни гейма взе втората част, за да изравни резултата.

В първите шест гейма на третата част двамата си размениха по един пробив, но резултатът остана отново равен - 3:3. След това обаче младият български талант вдигна оборотите и направи нови два пробива, с които поведе с 4:3 и след това затвори мача от втория мач-пойнт. Между двата взети чужди сервиса Андреев спечели по най-категоричен начин и своето подаване, като отнесе испанеца на 0.

С успеха си днес Андреев заработи 1165 евро и 7 точки за световната ранглиста, в която заема 197-ото място. Съперник на втората ракета на България по-нататък ще бъде победителят от мача Стивън Дийц (Канада) - Гащао Елиаш (Португалия).