Светновната номер 1 Каролин Вожняцки продължава да се представя повече от силно на Откритото първенство на Австралия по тенис. Тя все още няма загубен сет, като днес се справи без никакви проблеми с латвийката Анастия Севастова (6:3, 6:4).

Първия сет бе доста по-драматичен. Вожняцки допусна ранен пробив и резултатът стана 3:1 гейма в полза на Севастова. 20-годишната тенисистка обаче се развихри и буквално унищожи съперничката си. Тя спечели 6 поредни гейма и затвори първия сет при 6:3.

Във втория тя не допусна изненада. Играта бе завързана до 4:4 гейма, когато Вожняцки отново вдигна оборотите и спечели два последователни гейма, стигайки до 6:4.

В друг мач от днешната програма при жените поставената под номер 9 в схемата китайка На Ли се справи неочаквано лесно с поставената една позиция над нея Виктория Азаренка от Беларус. Китайката затвори мача за само 84 минути при 6:3 и 6:3 в своя полза.