Носителката на седем титли на сингъл от Големия шлем Винъс Уилямс изигра първия си официален мач от близо година, но допусна загуба с 6:4, 1:6, 4:6 от канадката Ребека Марино в първия кръг на турнира на твърда настилка във Вашингтон.

42-годишната американка не бе играла от турнира в Чикаго през август миналата година, но показа доста добра игра и не бе никак далеч от победата. В първия сет тя реализира единствения пробив в седмия гейм, като за спечелването на откриващата част спомогна и солидната и игра на сервис.

Уилямс обаче не успя да задържи това ниво във втория сет и Марино успя да изравни след 6:1 гейма.

В третия сет американката реализира ранен пробив и поведе с 3:0 гейма. Марино върна пробива, за да намали за 3:4, след което Уилямс получи нов брейкбол в осмия гейм, но не успя да го реализира. Това като че ли я пречупи и в последвалия девети гейм канадката направи втори пореден брейк, който и подсигури спечелването на мача.

От турнира отпадна и поставената под номер 5 в схемата Елизе Мертенс. Белгийката допусна поражение с 6:7(4), 4:6 от рускинята Людмила Самсонова, въпреки че водеше с 5:3 в първия сет и имаше цели шест възможности за пробив във втория сет, от които обаче не успя да реализира нито една.

По-успешен се оказа денят за водачката в схемата и шампионка от последното издание на турнира през 2019 година Джесика Пегула, която се наложи в изцяло американски сблъсък над Хейли Баптист с 6:2, 6:2. Поставената под номер 3 Симона Халеп също започна с победа. Румънката се справи за 81 минути с испанката Кристина Буска с 6:3, 7:5.