Първата ни ракета Виктория Томова започна с победа в квалификациите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите WTA 250 в Монтерей (Мексико) с награден фонд 276750 долара. Българката победи със 7:6(3), 6:2 Юе Юан от Китай, която е 148 в световната ранглиста. Срещата продължи 1 час и 57 минути.

Томова изостана с 3:5 в първата част и спаси седем сетбола за да успее да изравни на 5:5. Вики проби за 6:5 и при този резултат тя изпусна седем сетбола на собствен сервис. Така се стигна до тайбрек. В него Томова поведе с 6:1 точки и от третата си възможност затвори сета в своя полза със 7:3.

Във втората част българката изостана с 0:2, но спечели следващите шест гейма за да спечели с 6:2.

Томова заработи 12 точки за световната ранглиста, а за влизане в основната схема тя ще срещне участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Фернанда Контрерас Гомес, 255-а в световната ранглиста.