Първата ракета на България Виктория Томова се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей УТА 125 в испанския град Валенсия с награден фонд 100 хиляди евро.

Поставената под номер 1 Томова победи лесно осмата в схемата Дария Семенистая (Латвия) с 6:3, 6:1 за 70 минути игра.

Българката направи два пробива по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част беше още по-категорична и даде само гейм на съперничката си.

69-ата в световната ранглиста Томова заработи 49 точки за световната ранглиста и 4608 евро. Така тя събра общо 1003 точки и минимум ще изравни рекордното си класиране от номер 64 в света. През тази седмица националката получи и официално потвърждение за класирането си за олимпийските игри в Париж.

В спор за място на финала тя ще играе с победителката от мача между 115-а в ранглистата Лаура Пигоси (Бразилия) и Ирина Шиманович (Беларус), който е по-късно днес.