Виктория Томова се изкачи до рекордното 128-мо място в ранглистата на WTA. Българската №1 се представи прекрасно при второто си участие на турнир от "Големия шлем" в Уимбълдън. Тя стартира от квалификациите, спечели четири победи и игра на централния корт срещу финалистката Серина Уилямс. Тя вече има 472 точки и се приближава до позициите даващи право на директно участие в най-силните надпревари.

Световна тенис ранглиста дами

Вижте местата на най-добрите тенисистки

Симона Халеп запази първото си място, възползвайки се от също неубедителното представяне на Каролине Возняцки. Ранното отпадане на фаворитките в Лондон доведе до парадокса Слоун Стивънс да стане №3 въпреки загубата си в първия кръг. Стивънс взе само 4 гейма срещу Донна Векич.

Анжелик Кербер е вече №4 и отново се е прицелила към върха на световната ранглиста. Серина Уилямс се изкачи до 28-мо място, скачайки със 153 позиции нагоре. 1,300 от нейните 1,615 точки са от загубения финал срещу Кербер.

Елица Костова е ракета №2 на България, заемайки 186-то място. Сесил Каратанчева е под №2017, а Изабелла Шиникова под №272.