Първата ракета на България при жените - Виктория Томова записа успешно начало на участието си в тенис турнира в Прага.

Националката се класира за втория кръг на квалификациите от надпреварата с награден фонд 250 хиляди долара.

Томова победи 17-годишната представителката на домакините Каролина Беранкова със 7:5, 6:1 за 70 минути. Българката направи решителен пробив за 6:5 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част след 1:1 спечели пет поредни гейма и затвори мача.

Томова заработи 10 точки за световната ранглиста и 730 долара, а във втория кръг на пресявките ще играе утре срещу победителката от мача между Елена-Габриела Рузе (Румъния) и осмата поставена Марта Костюк (Украйна).

Виктория Томова приключи участието си в Истанбул след загуба от Светлана Кузнецова