Виктория Томова се бори мъжки, но загуби мача си от първия кръг на турнира на червени кортове в Букурещ от категория WTA International.

Драматична победа на Елица Костова на старта в Гщаад

Българката се наложи над Анна Калинская и ще играе с Маркета Вондрошова

Томова отстъпи с 4-6, 5-7 от преминалата през квалификациите представителка на домакините Ирина Мария Бара, която е под №151 в ранглистата на WTA. В мачa имаше общо 10 пробива и продължи 1 час и 54 минути.

Българката проби първа в мача за 3-2 в отварящия сет, но веднага допусна рибрейк след много дълъг шести гейм. Бара дръпна за 5-3, не можа да затвори сета при собствено подаване, но го направи с гейм на нула когато посреща за 6-4.

Вики направи брейк в първия гейм на втория сет и отново бързо загуби предимството си. Румънката поведе с 4-2, преди Томова да я пробие на нула. В края по-малко уморената Бара успя да затвори мача с шестия си пробив за 7-5.