Първата ни ракета Виктория Томова отпадна на 1/4-финалите на турнира на червени кортове от сериите WTA 125 във Валенсия (Испания) с награден фонд 115 хиляди долара.

Българката загуби от китайката Хию Ван с 6:2, 2:6, 6:7(5) след 2 часа и 54 минути.

Двубоят бе изпълнен с обрати, като Виктория Томова изигра убедителен първи сет и поведе с 2:6, но отстъпи във втория със същия резултат, допускайки 4 пробива.

Томова бе на крачка от знаменит обрат в третия сет. Тя изостана с 1:5, но спаси два мачбола и спечели 5 последователни гейма, за да поведе с 6:5 и 30:15. Българката обаче допусна пробив на свой ред, а в тайбрека навакса пасив от 2:4 до 5:4 в своя полза, преди да отстъпи с 5:7 пред 111-ата в световната ранглиста Ван.

Това бе първа среща между Виктория Томова и 21-годишната китайка.