Първата ракета на България Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на надпреварата на червени кортове, провеждаща се в Дубай (ОАЕ). Турнирът е подготвителен за новия сезон и е с награден фонд от 100 хиляди долара. Домакините осигуряват хотел на състезателките.

Виктория Азаренка ще участва на Australian Open

Беларускинята ще получи "уайлд кард" за надпреварата през януари

Томова отказа поставената под №4 украинка Катерина Козлова след 7-6(6), 5-4. Козлова напусна мача, когато Вики трябваше да сервира за победата.

Срещата беше равностойна и оспорвана. В първия сет българката успя да навакса от 2-5. Тя проби за да вкара частта в тайбрек, който спечели с 8-6. Сетът продължи 1 час и 3 минути.

Във втората част Виктория поведе с два пробива за 3-0, допусна изравняване до 4-4, но веднага направи решителния брейк, който окончателно пречупи съперничката ѝ.

На четвъртфинала Томова ще играе срещу италианката Сара Ерани, която постигна най-големия си успех през 2012-а, когато загуби финала на Rolland Garros.