Българките Виктория Томова и Изабелла Шиникова загубиха осминафиналните си срещи от турнира в Дубай (ОАЕ), който е с награден фонд от 100 хиляди долара. В тази надпревара организаторите поемат и разноските по престоя на тенисистките.

Александрина Найденова беше спряна от Валерия Савиних в Пуне

Българката стигна до осминафинал, слад като стартира от квалификациите

Шиникова стигна до тази фаза след 4 победи, защото стартира от квалификациите. Тя имаше изключително силна съперничка, французойката Кристина Младенович, която преди година беше в Топ 10.

Изабелла игра достойно, взе пет гейма и отстъпи с 3-6, 2-6 след час и 13 минути на корта. Приятелката на Доминик Тийм, Младенович е поставена под №1 в схемата и е сочена за почти сигурна победителка в Дубай. Шиникова успя да направи два пробива в първия сет.

Първата ракета на България Виктория Томова имаше идентична съдба. Тя се изправи срещу №4 Евгения Родина от Русия и престоя на корта с 1 минута повече - час и 14 минути. Резултатът е 4-6, 2-6.

Вики направи 4 брейка, но допусна 7. Тя поведе с 3-1 и 4-2 в първия сет, но изпусна предимството след четири загубени гейма. Във втората част Томова отново тръгна с пробив, но силите ѝ бяха до там.

Въпреки загубите представянето в Дубай на българките може да се отчете като успешно. Това е най-силната надпревара в момента при дамите и в нея участват тенисистки, които искат да подобрят точките си преди Australian Open 2019.