Първата ракета на България Виктория Томова допусна разгромна загуба във втория кръг на турнира, провеждащ се във втория по големина град на австралийския остров Тасмания, Лаунсестон с награден фонд от 60 хиляди долара.

Даниил Медведев е роден в Москва и обича математиката

Руснакът е бил партньор на двойки на Александър Лазов

Българката е поставена под №7 в схемата и отстъпи с 2-6, 1-6 пред №276 в света Наталия Подорска (Аржентина) за 1 час и 18 минути.

В целия двубой имаше два много оспорвани гейма - първият и последния в първата част. Вики имаше три възможности за пробив, но веднага след това загуби сервиса си на 15 за 0-2.

В края на частта тя спаси 3 сетбола, но при четвъртия допусна втори брейк и сетът приключи за 44 минути.

След това Томова взе само един гейм с пробив за 1-4. В първия кръг Виктория победи представителката на домакините Белинда Уулкок със 7-5, 3-6, 6-2.

На осминафиналите отпаднаха първите три поставени: Лаура Зигемунд (Германия), Нао Хибино (Япония) и Марта Костюк (Украйна). От топ 4 оцеля само Ирина Хромачева (Русия). Подорска ще спори утре на четвъртфинал с украинката Марина Заневска.