Виктория Азаренка ще играе на полуфинал в Мяами с шампионката от US Open 2018 Слоун Стивънс. Беларускинята победи Каролина Плишкова със 7-5, 6-3 и вече на 57-а позиция във виртуалната ранглиста на WTA. Преди началото на надпреварата Вика беше на 185-о място.

Всички резултати от дамския тенис турнир в Маями

Срещите при нежния пол предлагат много емоции

Мачът, макар и четвърфинал от "Премиер Мандатори", беше изпъстрен с много грешки. Азаренка направи общо седем пробива, спечелвайки повече геймове, когато посреща. Плишкова успя да се върне в първия сет след изоставане от 2-5 и два брейка, но веднага след това отново загуби подаването си.

Първият сет продължи почти един час. Във втория Азаренка се стабилизира и в края вече доминираше на корта. С този мач беларускинята показа, че е въпрос на време завръщането ѝ в Топ 10.

Снимка 347755

Слоун Стивънс премаза иначе намиращата се в добра форма Анжелик Кербер с 6-1, 6-2. Срещата продължи малко по-дълго от първия сет между Азаренка и Плишкова. Точките в мача са 60-38. Кербер оказа известна съпротива във втория сет, когато се пречупи след дълъг 16-точков гейм. Тогава тя отрази 3 точки за пробив, но след четвъртата се предаде.

Стивънс се намираше в дупка след US Open, но вече отново е на правия път. Полуфиналът ѝ с Азаренка утре обещава висококачествен дамски тенис.