Виктория Азаренка надделя над Каролине Возняцки в двубой от втория кръг на провеждащия се в Рим силен тенис турнир. Вика надви опонентката си в два сета - 6:2, 7:6(2).

Срещата започна по възможно най-добрия начин за беларускинята, която още в първия гейм достигна до шанс за пробив, моментално го реализира, а малко по-късно вече водеше с 2-0. Возняцки бързо отвърна на удара и изравни резултата, но до края на тази част Азаренка отново пое контрола върху случващото се на корта и не даде нов гейм на противничката си.

Вика достигна до ранен пробив и във втората част, осигурявайки си предимство от 2-1 гейма, но загуби четири от следващите пет гейма и при 5-3 датчанката сервираше за сета. Азаренка обаче съумя да върне пробива в последния възможен момент, след което отново спечели сервис гейма на датчанката и при 6-5 имаше шанс да затвори мача на собствен сервис.

Возняцки обаче не се предаде и след четири отразени мачпойнта отново реализира рибрейк, вкарвайки сета в решителен тайбрек, където обаче Азаренка взе своето и след успех със 7-2 точки се поздрави с крайната победа. На осминафиналите бившата №1 очаква победителката от мача между Анджелик Кербер и Ирина-Камелия Бегу.

Напред продължава и Южени Бушар, след като канадката сложи край на черната си серия от шест поредни загуби, които натрупа от месец март насам. Световната №6 си осигури място в трети кръг след успех с 6:3, 6:4 над Зарина Диас, а в следващата фаза ще срещне Хедър Уотсън или Карла Суарес Наваро.