Стан Вавринка постигна първата си победа в група "Джон Макенроу" от финалния турнир на АТР в Лондон. Той успя да преодолее съпротивата на Марин Чилич след два тайбрека. 7:6(3), 7:6(3). Швейцарецът показа хладнокръвие и взе правилните решения в най-важните моменти на срещата, което му гарантира победата.

В първия сет двамата тенисисти успяваха да спечелят подаванията си. Първият критичен момент за Вавринка дойде при 4:5, когато той сервираше за оставане в сета. Тогава се стигна до първия брейкпойнт при 30:40. Швейцарецът трябваше да играе на втори сервис. Началният му удар обаче бе отличен, а ретурът на съперника отиде далеч в аут. Вавринка изравни за 5:5. След като двамата спечелиха сервис геймовете си се стигна до тайбрек. В него швейцарецът показа много търпение, предпочиташе просто да държи топката на корта, чакайки съперника да сбърка. Тази тактика проработи и той поведе с 6:2 точки, а после пое инициативата точно когато трябваше - 7:6(3).

Вторият сет започна отлично за Чилич. Той проби първото подаване на Вавринка и поведе с 2:0. Швейцарецът обаче веднага върна пробива и изравни за 2:2. До края на сета нови пробиви нямаше и се стигна отново до тайбрек. В него отново швейцарецът бе по-ефективен и по-хладнокръвен, а решенията, които взимаше в разиграванията, бяха точните. Затова се поздрави и с крайния успех - 7:6(3).

Така в групата Анди Мъри има две победи, Вавринка и Нишикори - по една, а Чилич е с две загуби. Преди последните срещи Мъри - Вавринка и Нишикори - Чилич са възможни въртележки, така че все още не е ясно кои двама тенисисти ще продължат на полуфиналите.