Бившият шампион от Откритото първенство на САЩ по тенис Доминик Тийм премина трудно първия кръг на квалификациите на турнира на твърда настилка в Бризбейн.

Австриецът спаси три последователни мачбола при сервис на съперника си Джеймс МакКейб, за да стигне до крайния успех с 2:6, 7:6(4), 6:4. Мачът обаче ще бъде запомнен най-вече с появата на корта след края на първия сет на 50-сантиметрова отровна змия, заради което срещата бе спряна за 40 минути.

Влечугото, което е от смъртоносния вид източна кафява змия, бе забелязано край трибуните на корта от бдителни зрители, които веднага сигнализираха на съдията на стола. На място се появи професионалист, който успя да улови змията и до инцидент с потенциален фатален край не се стигна.

"Аз съм любител на животните, особено на екзотичните. Но разбрах, че тази змия е била наистина опасна заради отровата си, а тя бе съвсем близо до децата, които подават топките. Ситуацията бе много опасна. Досега такова нещо не ми се бе случвало и никога няма да го забравя", каза Тийм след победата си.

Австриецът, който в момента е номер 98 в световната ранглиста, губеше с 2:6, 3:5 0-40 от 20-годишния МакКейб, но нервите на австралиеца не издържаха и той не само не успя да затвори мача в двата сета, но и в крайна сметка го загуби.

За място в основната схема Тийм ще играе с италианеца Джулио Дзепиери.