18-годишната канадка Бианка Андрееску потвърди, че е поредното ново лице в елита на дамския тенис. Тя спечели финала на турнира от WTA Premier Mandatory в Индиън Уелс (САЩ) срещу бившата световна №1 Анжелик Кербер (Германия) с 6-4, 3-6, 6-4. За този си успех тя получи чек за 1.35 млн. долара, след като досега в цялата си кратка кариера имаше заработени от тенис 350 хиляди долара.

"Този момент стана реалност, това е истинска лудост, истинска лудост", сподели Андрееску.

Ексзплозивните атаки и неочакваните удари са в основата на успеха на младата канадка. По пътя си до финала тя разгроми Гарбине Мугуруса (Испания) и елиминира трудно Елина Свитолина (Украйна).

Кербер изглеждаше, че ще обърне финал. Тя се върна в мача, като изравни сетовете. А след това дори поведе с пробив за 3-2 в последната част. Андрееску взе следващите 3 гейма, но германката спаси 3 мачбола, пробивайки за 4-5. Канадката запази самообладание и реализира четвъртия си мачбол на сервис на противничката си.