Вече приключиха първите четири мача от третия кръг в мъжката схема на турнира в Индиън Уелс. Тунизиецът Малек Джазири попари надеждите на домакините и отстрани Тейлър Фриц с 6-4, 3-6, 6-3. Двубоят продължи точно 100 минути.

Джазири ще гледа с голям интерес мача между Григор Димитров и Джак Сок, защото ще играе срещу победителя след около 24 часа в осминафинален мач.

Ще успее ли Григор Димитров да попадне за първи път сред 16-те най-добри в Индиън Уелс?

Мачът му с Джак Сок ще бъде 11-ти за него в турнира

Домакините все пак със сигурност ще имат представител в следващия кръг. Това е Доналд Йънг, който се справи с №14 Лука Пуй от Франция с 6-4, 1-6, 6-3 за 1 час и 47 минути игра.

Йънг ще играе с японеца Кей Нишикори, който се наложи лесно над участника в Garanti Koza Sofia Open 2017 Жил Мюлер от Люксембург с 6-2, 6-2 за  1 час и 12 минути.

Рафаел Надал също постигна двусетова победа. Той се надви сънародника си Фернандо Вердаско с 6-3, 7-5. „Матадора от Майорка" имаше известни проблеми във втория сет, когато допусна един пробив и изравняване на резултата. Надал ще чака победителя от мача между Стив Джонсън (САЩ) и „Маестрото" Роджър Федерер.

При дамите се изиграха две осминафинални срещи спечелени от две рускини. Първо Светлана Кузнецова победи французойката Каролин Гарсия с 6-1, 6-4 за 1 час и 12 минути. После Анастасия Павлюченкова на корт №2, същия на който ще играе Григор Димитров, спечели в най-дългия досега мач за деня срещу словачката Доминика Цибулкова с 6-4, 3-6, 6-2. Двубоят продължи два часа и седем минути.

Двете рускини ще играят една срещу друга на четвъртфинал.