Цветена Пиронкова продължава участието си на турнира на трева в Ийстбърн, Англия. Пловдивчанката победи Моника Никулеску от Румъния с 6-0, 6-4 за 1 час и 3 минути. В неделя българката отпадна в квалификациите на този турнир, но отказването на Петра Квитова я върна в играта.

Виктория Томова изигра два гейма и приключи с Уимбълдън

Луксика Кумкум се оказа непреодолимо препятствие

Цвети започна прекрасно мача и спечели първия сет без да загуби гейм за 18 минути. Българката спечели 24 точки и загуби само 4.

Това я успокои и тя допусна пробив в началото на втората част. Румънката удържаше преднината си до 3-1. След това Пиронкова върна пробива, спечели 5 гейма и затвори сета с 6-4.

На осминафинала Цвети ще играе с най-силната тенисистка в последните месеци - румънката Симона Халеп. Мачът ще се играе днес около 18 часа, защото програмата на турнира изостава спрямо предвидения график.

Турнирът в Ийстбърн е много силен. В него играят всички най-силни тенисистки в момента.