Първата българска ракета Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира на твърди кортове в Братислава (Словакия) с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство.

93-ата в света Пиронкова загуби с 6:3, 4:6, 2:6 от Екатерина Бичкова (Русия) в мач, който продължи два часа и 10 минути.

Пиронкова започна добре, направи пробив в 7-ия гейм, взе следващите два и спечели първия сет с 6:3.

Във вторият сет тя поведе с 3:0 и 4:2, но след това рускинята спечели следващите четири гейма и изравни резултата - 1:1 сета след 6:4.

В решителния трети сет Бичкова стартира с пробив и до края нямаше проблеми срещу Пиронкова за крайното 6:2.

Това е втора победа за рускинята над Пиронкова след 6:3, 4:6, 7:6 (4) в Белград през 2004 година.

Въпреки загубата си от участието в турнира 20-годишната пловдивчанка заработи 10 точки за световната ранглиста и 1488 долара.