Представителят на домакините Джо-Вилфред Цонга се класира за четвъртфинал в тазгодишното издание на "Ролан Гарос" след успех над Станислас Вавринка с 3:2 сета в двубой, продължил 2 дни. Петсетовата драма завърши при резултат 6-4, 7-6, 3-6, 3-6, 6-4 в негова полза.

По програма мачът започна вчера следобед, но бе прекратен заради тъмнината при резултат 2:2 сета и 4-2 гейма за Цонга късно снощи.

Днес Вавринка успя да върне пробива, но при 5-4 не успя да спечели подаването си и напуска турнира.

Цонга поведе с 2:0 сета вчера след 6-4, 7-6, но Вавринка стигна до изравняване след 6-3, 6-3 в третия и четвъртия сет. Финалният пети сет започна добре за французинът, който първи стигна до пробив, но точно тогава мачът бе прекратен, за да се реши днес.

Благодарение на своя успех, Цонга си осигури двубой срещу световния №1 Новак Джокович утре. Вчера сърбинът се наложи трудно над Андреас Сепи от Италия, след като осъществи обрат от 2:0 сета. Цонга и Ноле са изиграли 10 мача помежду си, като са поделили по пет победи.

Снощи бе прекъснат и още един двубой - този между Хуан Мартин дел Потро и Томаш Бердих. При резултат 7-6(6), 1-6, 6-3 в полза на аржентинеца двамата се оттеглиха, а днес Дел Потро показа по-здрави нерви, поведе с 3-0 и въпреки, че допусна връщане на пробива, при 6-5 отново проби, с което оформи крайното 3:1 сета в своя полза.

Негов следващ съперник ще бъде носителят на 16 титли от Големия шлем Роджър Федерер. За момента швейцарецът води с 11-2 в директните мачове.

В другата част на схемата Давид Ферер постигна чиста победа над Марсел Гранойерс - 6-3, 6-2, 6-0, а Николас Алмагро също не даде нито сет на Янко Типсаревич и се наложи с 6-4, 6-4, 6-4.

Давид Ферер очаква победителя от мача между Ришар Гаске и Анди Мъри, докато Алмагро ще играе със своя сънародник Рафаел Надал, стига шампионът да се справи с Хуан Монако по-късно днес.