Жил Симон зарадва френските привърженици на тениса, побеждавайки поставения под №5 Томаш Бердих в 1/4 финалите на "Мастърса" в Париж. Представителят на домакините победи съперника си от Чехия с 6-4, 6-4, поднасяйки поредната изненада в турнира.

Разочароване обаче донесе Жо-Вилфред Цонга, който не успя да се справи със задачата си пред родна публика и отстъпи пред Давид Ферер с 2-6, 5-7 за 80 минути. На полуфиналите ще има още един французин - Мишел Льодра, който победи Сам Куери със 7-6 (7-4), 6-3. Американецът бе видимо уморен, след като по пътя си към 1/4 финалите елиминира звездите Новак Джокович и Милош Раонич.

Приказката продължава за полския тенисист Йежи Янович, който тръгна от квалификациите, премина през третия в света Анди Мъри, а сега е полуфиналист. Той загуби първия сет срещу Янко Типсаревич с 3-6, спечели втория с 6-1, а в третия водеше с 4-1, когато сърбинът се отказа заради "внезапна умора". В предпоследния етап Симон ще играе с Янович, а Ферер с Льодра.