Жо-Вилфред Цонга от Франция е последният полуфиналист в турнира от сериите Мастърс в Париж с награден фонд 2,27 милиона евро. На четвъртфиналите Цонга спечели трудно с 5:7, 6:4, 7:6 срещу Анди Родик (САЩ).

Финалистът от Откритото първенство на Австралия - Цонга, успя да спаси 10 точки за пробив на Родик и спечели двубоя след четвъртия си мачпоинт. Преди това Родик, поставен под номер 7, проби Жо-Вилфред Цонга в 11 гейм на първия сет и спечели със 7:5. Френският тенисист изравни резултата в мача след 6:4 във втория сет и пробив в 10 гейм. В третия сет двамата си размениха ранни пробиви, но Цонга спечели тайбрека със 7:5 и се поздрави с победа с 2:1 сета.

Французинът, поставен под номер 13 в основната схема, ще срещне американеца Джеймс Блейк.

Турнир по тенис за мъже от сериите Мастърс с награден фонд 2,27 милиона евро, четвъртфинални срещи:

№13 Жо-Вилфред Цонга (Франция) - №7 Анди Родик (САЩ)
- 5:7, 6:4, 7:6 (5)

№6 Николай Давиденко (Русия) - №1 Рафаел Надал (Испания) - 6:1 и отказване на Надал заради контузия в коляното

№11 Джеймс Блейк (САЩ) - №2 Роджър Федерер (Швейцария) - Блейк се класира за полуфиналите след отказване на Федерер заради контузия в гърба

№8 Давид Налбандян (Аржентина) - №4 Анди Мъри (Великобритания) - 7:6 (3), 6:3