Карлос Алкарас стигна до трудна победа с 3:6, 6:1, 7:6(3) срещу германеца Никола Кун в първия кръг на турнира по тенис за мъже в Хамбург. Испанецът загуби първия сет срещу 259-ия в света Кун, чиято агресивна тактика проработи рано в двубоя. Алкарас обаче не показа колебания във втория сет и даде само гейм на съперника си, печелейки пробиви в първите две подавания на Кун. Двамата стигнаха до тайбрек в последния сет, където Алкарас записа три мини-пробива в първите три сервиса на германеца и затвори частта със 7:3.

Започва силният тенис турнир в Хамбург

Мъжкият шампионат в Северна Германия е от категория АТР 500

"Беше много трудно, но това се случва в първия мач на почти всеки турнир. Идвам тук от надпревара на трева и разликата е огромна. Просто се радвам, че се класирах за следващия кръг и се надявам да се представя по-добре", каза Алкара Следващият мач на испанеца е срещу сърбина Филип Крайнович, който надви с 6:1, 4:6, 7:6(6) Себастиан Баес.

Аслан Карацев също си спечели място в следващия кръг след победа с 6:4, 6:0 срещу грузинеца Николос Басилашвили.