Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Маями след много трудна победа над Роберто Баутиста Агут. Мачът беше решен с два тайбрека 7:6(5), 7:6(4). 18-кратният шампион от Големия шлем определено трябваше да показва най-доброто от себе си срещу непримиримия съперник, но в ключовите точки бе играчът, взимащ по-правилните решения, което в крайна сметка му осигури и успеха.

Федерер започна по великолепен начин - сервис гейм на нула и три точки за пробив при 0:40 в подаването на испанеца. Но Агут успя да ги отрази и да изравни за 1:1. След това двамата тенисисти печелеха подаванията си до 9-ия гейм. В него Агут стигна до скрит сет бол и проби швейцареца за 5:4. Но този сет бол си остана само скрит. Федерер спечели сервис гейма на испанеца на нула и след два нови разменени гейма се стигна до тайбрек. В него с един мини пробив швейцарецът си осигури успеха - 7:5.

Вторият сет също предложи много оспорвана борба за всяка точка. След маратонски първи гейм продължил 8:33 минути, швейцарецът успя да направи пробив, но не можа да го зашити и Агут изравни за 1:1. Испанецът записа първи сервис гейм в мача за 2:1 след 3 отразени брейкбола преди най-накрая да влезе в ритъм и да заиграе уверено, което вдигна и нивото на съперника му и превърна срещата в надлъгване за всяка точка, но така и не се стигна до нов пробив.

Двамата отново докараха нещата до тайбрек, в който Федерер пак бе на висота и дръпна 6:2 точки. При 6:4 18-кратният шампион от Големия шлем пласира дълбок форхенд по правата, с който извади съперника от баланс и материализира мачбола със смач - 7:6(4).

В двубой за място на 1/2-финалите Роджър Федерер ще играе с Томаш Бердих, който отстрани Адриан Манарино с 6:3, 7:5.

Рафаел Надал преодоля без особени затруднения Никола Маю

Чака го четвъртфинал със Сок

Саша Зверев изненада неприятно за 32-рия му рожден ден поставения под № 1 в схемата Стан Вавринка и го победи 4:6, 6:2, 6:1. Швейцарецът изигра силен първи сет, но после започна да допуска прекалено много непредизвикани грешки, които предопределиха съдбата на мача. Във втория и третия сет швейцарецът успя да запише само три гейма и логично напусна борбата.

За място на полуфиналите Зверев ще спори с Ник Кирьос, който победи Давид Гофес със 7:6(5), 6:3.