Тримата големи в мъжкия тенис Новай Джокович, Роджър Федерер и Рафаел Надал вървят уверено към полуфиналите на мъжкия турнир на "Уимбълдън" 2019. За Джокович дори може да се твърди, че е почти сигурен финалист, защото другите двама са в долната част на схемата.

Борисов: Посъветвах Григор да идва на турнирите и да играе за България

"Това, че ще строи висока сграда на кортовете на сестри Малееви, е глупост"

И тримата имат само по един загубен сет от 4 мача и по правило се разправят много бързо със съперниците си. На осминафиналите те имаха благородно съревнование за най-бърз мач. То беше спечелено от Федерер. който за 75 минути приключи със съпротивата на Матео Беретини (Италия), давайки му само 5 гейма.

Джокович беше с половин час по-бавен срещу Юги Юмбер (Франция). "Джокера" даде 8 гейма за 1 час и 44 минтуи. Надал загуби с два гейма по-малко от Жоао Соуза, но престоя на корта с 10 минути повече. "Матадора" е известен с по-дългите разигравания и по-бавното ритуално изпълнение на сервис.

Снимка 433015

В останалите срещи най-голямото шоу направи аржентинския специалист на клей Гуидо Пея, който в най-дългия мач, продължил почти 4 часа сюрпризира майстора на сервиси и игра на трева Милош Раонич (Канада). Атрактивната годеница на Пея допринесе много за вдъхновената му игра.

Четвъртфиналите са утре. Единствената интрига е в двубоя Гуидо Пея - Роберто Баутиста Агут, от която трябва да излезе съперника на Новак Джокович за полуфинала в петък.

Резултати от осминафиналите на мъжкия турнир на "Уимбълдън" 2019:

Новак Джокович (Сърбия, №1) - Юго Юмбер (Франция) 6-3, 6-2, 6-3 1:44

Давид Гофен (Белгия, №23) - Фернандо Вердаско (Испания) 7-6(9), 2-6, 6-3, 6-4 3:01

Гуидо Пея (Аржентина, №26) - Милош Раонич (Канада, №15) 3-6, 4-6, 6-3, 7-6(3), 8-6 3:44

Роберто Баутиста Агут (Испания, №22) - Беноа Пер (Франция, №28) 6-3, 7-5, 6-2 1:54

Сам Куери (САЩ) - Тенис Сандгрен (САЩ) 6-4, 6-7(7), 7-6(3), 7-6(5) 3:01

Рафаел Надал (Испания, №3) - Жоао Соуза (Португалия) 6-2, 6-2, 6-2 1:46

Кей Нишикори (Япония, №8) - Михаил Кукушкин (Казахстан) 6-3, 3-6, 6-3, 6-4 2:46

Роджър Федерер (Швейцария, №2) - Матео Беретини (Италия, №17) 6-1, 6-2, 6-2 1:15