Защитаващата титлата си Йелена Янкович победи германката Сабине Лисицки със 7:5, 5:7, 6:3 и се класира за четвъртфиналите на силния турнир за жени в Щутгарт с награден фонд 700 000 долара.

Третата в схемата Янкович срещна сериозна съпротива от германската тийнеджърка, но благодарение на опита си спечели мача за 2 часа и 13 минути игра.

"Съперничката ми игра страхотно, наистина ме затрудни максимално", каза Янкович.

Номер 1 при жените Динара Сафина (Русия) имаше по-лесна задача срещу словачката Даниела Хантухова и я победи с 6:4, 6:2.

Други две рускини, поставени в основната схема, също се класираха за четвъртфиналите. Втората поставена Елена Дементиева надигра Агнеш Савай (Унгария) със 7:6 (7:4), 6:1, а номер 5 Светлана Кузнецова се справи с китайката Ли На с 4:6, 6:4, 7:5.

От рускините единствено шестата в схемата Надя Петрова имаше лош ден и загуби от Флавия Пенета (Италия) с 2:6, 2:6.

Снощи от турнира отпадна първата ракета на България Цветана Пиронкова, котяо загуби във втория кръг от осмата в схемата Агниешка Радванска (Полша) с 3:6, 3:6.