Първата ракета на България при жените Виктория Томова отпадна във втория кръг на силния WTA 1000 турнир на твърди кортове в Индиън Уелс, САЩ.

Томова отстъпи пред номер 20 в основната схема Каролин Гарсия от Франция с 1:6, 6:3, 3:6 за 96 минути игра.

В първия сет Томова два пъти загуби подаването си и логичното се случи. През втората част българката показа характер и след като изоставаше с ранен пробив успя да навакса и да направи обрат за 6:3, с което изравни сетовете.

В решаващия сет Гарсия проби за 0:2 гейма, което беше абсолютно достатъчно, за да спечели мача.

На старта Томова записа най-голямата победа в кариерата си, побеждавайки представителката на домакините и бивша шампионка от Откритото първенство на Австралия София Кенин с 6:4, 7:6(5).