Австралиецът Бърнард Томич претърпя най-бързата загуба в историята на АТР тура - 0:6, 1-:6 от Ярко Ниеминен в двубой от първи кръг на Мастърса в Маями.

Двубой може би не е точната дума, а мачът се превърна в наказателна акция от страна на финландеца и приключи за 28 минути и 20 секунди. Така падна предишното най-добро постижение по този показател - победата с 6:0, 6:0 на Грег Руседски над Карстен Ариенс, постигната за 29 минути на турнира в Сидни през 1996 г.

Внимание заслужава и първият сет, приключил за експресните 13 минути (с почивките), което също може да се окаже рекорд, но засега няма официална информация по въпроса. Други интересни факти от статистиката са, че Томич може да спечели само един гейм, но поне го стори на нула, а за тези 28 минути на корта заработи $9,165 или по $327 на минута.

Томич има малко извинение за катастрофалната загуба - това бе негов първи мач при завръщането му на корта след претърпяната контузия по време на двубоя срещу Рафаел Надал от Australian Open и явно все още е много далеч от това да бъде конкурентен на останалите тенисисти на тура.