За един час и една минута 28-годишният германец Томи Хаас спечели 11-та титла в своята кариера и трета на същия корт, където триумфира през 1999 и 2006 година.

Куриозен факт е, че Хаас е спечелил 8 от своите 11 турнирни победи на територията на
САЩ.

Както и на полуфинала срещу друг американец - Марди Фиш, на финала Хаас изпълняваше отлично сервис и това бе главното му оръжие по пътя към победата. Твърде ефикасен и в посрещането на топката, солидният германец (висок 1,88 метра и тежък 88 килограма) приключи успешно първия сет за 33 минути.

Във втория сет немският тенисист бе още по-ефикасен - при резултат 1:1 гейма проби своя
съперник и бързо доведе резултата до 3:1 гейма в своя полза.

Това бе първият финал за тази година на Томи Хаас, който е 9-ти в световната ранглиста.

От своя страна Анди Родик, 24-годишен, 4-ти в световната ранглиста, също за трети път в своята кариера игра на финал на турнира в Мемфис - победа през 2002 година и загуба във финала следващата година.