Един от най-обещаващите млади тенисисти Доминик Тийм оказа упорита съпротива на Новак Джокович, но не успя да спре световния № 1 по пътя му към поредна титла в турнира от сериите "Мастърс" в Маями. Ноле си осигури участие на четвъртфиналите след двусетова победа с 6:3, 6:4.

Резултатът не показва оспорвания характер на срещата. Сърбинът имаше изключително труден двубой, в който Тийм на моменти бе по-добрият от двамата на корта. Ноле обаче демонстрира железни нерви в най-важните моменти, въпреки че често правеше нетипични за себе си грешки.

На практика почти всеки сервис гейм на световния №1 бе оспорван като доказателство за това е, че австриецът стигна до цели 15 точки за пробив. От тях обаче оползотворена бе само една и то след двойна грешка на Джокович.

Сърбинът поведе с ранен пробив в първия сет и с невероятни усилия успя да запази преднината си. И вторият сет започна също с ранен пробив на Джокович, но този път младият австриец успя да изравни за 3:3. Моментално обаче Ноле върна пробива аванс, а при 5:4 сервираше за спечелване на мача. Стигна се до маратонски гейм, в който Тийм на четири пъти можеше да изравни резултата, но не съумя, а при четвъртия си мачбол Джокович затвори мача.

На четвъртфиналите сърбинът ще срещне Томаш Бердих, който се наложи с 6:4, 3:6, 7:5 над Ришар Гаске.

Милош Раонич премина с 6:0, 6:3 през Дамир Джумхур за 54 минути и така си осигури четвъртфинален сблъсък с Ник Кириос. Кириос имаше затруднения в първия сет срещу Андрей Кузнецов, но в крайна сметка се наложи над руснака със 7:6(3) 6:3.