Дебютантът в заключителния за годината тенис турнир в Лондон - Доминик Тийм победи Гаел Монфис с 6:3, 1:6, 6:4 в мач от група "Иван Лендъл" на надпреварата.

Тийм сервираше много стабилно през първата част и успя да постигне един пробив, за да дръпне в резултата.

Във втория сет Монфис, който също регистрира първото си участие в престижния турнир, стоеше много по-добре на корта и взе подаване на съперника си цели три пъти, за да вкара мача в решаващ сет.

В него австриецът показа характер и стигна до един пробив, който му осигури успеха след час и 29 минути игра.

По този начин Тийм записа първа победа в надпреварата и запази шансовете си да се класира за полуфиналите, докато Монфис има две загуби в актива си.