Тейлър Фриц победи Камерън Нори с 6:1, 4:6, 10:8 и възстанови равенството между Отбора на света и Отбора на Европа на турнира "Лейвър Къп" в Лондон, след като по-рано днес Матео Беретини надви Феликс Оже-Алиасим и изведе тенисистите от Стария континент напред.

Резултатът е равен 4:4 преди последните два двубоя за деня, в които се дават по две точки за успех. Утре възнаграждението ще бъде три точки за победа.

Фриц спечели светкавично първите три гейма срещу британеца с два пробива и затвори без проблеми сета пред очите на Джон Макенроу. Американецът обаче загуби първото си подаване във втората част и Нори се възползва, печелeйки с крайното 6:4.

Фриц излезе с нови сили за последвалия тайбрек и поведе с 4:1 точки, давайки си отличен шанс за победата. Неговата преднина намаля при 8:7 след непредизвикана грешка при излизане на мрежата, но американецът успя да затвори срещата с 10:8.

Рафаел Надал приключи участието си на "Лейвър Къп"

Матадора бе партньор на Роджър Федерер за отбора на Европа в петък вечер в мача на двойки