Водачът в световната ранглиста Новак Джокович спечели за рекорден седми път титлата на Финалния турнир на Асоциацията на тенисистите професионалисти (АТП) в Торино (Италия) с награден фонд 15 милиона долара.

36-годишният сърбин победи убедително на финала представителя на домакините Яник Синер с 6:3, 6:3 за 1:43 часа. За него това е общо 98-а титла в кариерата.

Джокович доминираше изцяло в мача. Той загуби само две точки в първите си седем сервис гейма и направи по един пробив в двата сета.

Световният номер 1 беше победен от Синер в груповата фаза, но взе реванш на финала - постижение, което той записа и срещу Роджър Федерер на финала през сезон 2015. Осем години по-късно Джокович вече има една титла повече от швейцареца на Финалите на АТП.

"Това беше един от най-добрите сезони в кариерата ми. Днес е специален момент, играх срещу местния любимец Яник. Много се гордея от представянето ми в последните ми два дни - срещу Карлос Алкарас и Синер - двама от най-добрите тенисисти в света в момента, заедно с Даниил Медведев. Трябваше да спечеля тези мачове, а не да чакам те са направят нещо и така стана. Горд съм, че спечелих, защото децата ми бяха тук с мен", каза Джокович след двубоя.

Това беше четвъртата победа на Джокович над Синер, който е първият италианец, стигнал до финала в историята на турнира.

На двойки шампиони станаха шестите поставени Раджийв Рам (САЩ) и Джо Солсбъри (Великобритания), коти победиха Орасио Себайос (Аржентина) и Марсел Гранойерс (Испания) с 6:3, 6:4.