Красивата приказка за Цветана Пиронкова на Уимбълдън приключи. Българката отпадна достойно от чешката гигантка Петра Квитова след 3:6, 7:6(5), 2:6. Така българката остана на крачка от това да повтори постижението си от миналата година, когато стигна чак до полуфиналите.

Първият сет не се разви никак добре за Пиронкова. Квитова постигна пробив още в първия гейм и постепенно увеличи преднината си на внушителното 3:1.

Впоследствие Квитова стигна до още по-голяма преднина - 5:1. Тук Цвети показа характер, спечели едно свое подаване, а след това направи и пробив за 5:3. Квитова обаче отвърна с нов светкавичен пробив и оформи крайното за първия сет 6:3.

Вторият започна равностойно и вървеше гейм за гейм до 2:2. Тогава, след две непростими грешки на Квитова, Цвети успя да пробие и да поведе. След това тя затвърди пробива за 4:2. Чехкинята обаче се стегна и бързо успя отново да изравни - 4:4.

Квитова продължи често да бърка в най-важните моменти, а Цвети се възползва по най-добрия начин от това и успя да вкара сета в тайбрек. Той тръгна добре за нашето момиче, което поведе. Квитова отново взе инициативата и обърна до 4:1.

В този момент обаче добрите новини за съперницата на Цвети приключиха. Тя направи три непредизвикани грешки в този инфарктен момент, което позволи на Пиронкова да измъкне тайбрека със 7:5.

В решителния сет чехкинята намали грешките и това веднага даде резултат.  Тя поведе с 2:0, а след това, при 2:1, Пиронкова имаше брейк-пойнт, не го пропусна и загуби изключително важния гейм.

Играта на Квитова тръгна и въпреки че Цвети успя да вземе още един гейм, чехкинята в крайна сметка спечели сета с 6:2, а от там и мача.

В следващия кръг Квитова среща Виктория Азаренка или Тамира Пашек.