Йошихито Нишиока поднесе изненадата в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" BNP Paribas Open в Индиън Уелс като отстрани Томаш Бердих след обрат за 1:6, 7:6(5), 6:4. Световният №14 спечели изключително комфортно първия сет за 30 минути игра и мачът на пръв поглед вървеше към рутинна победа, но два часа по-късно, японецът заслужено ликуваше. Нишиока навакса изоставане от два пробива и 2:5 гейма във втория сет, за да го изтръгне в тайбрек. Третият се започна с три пробива като два бяха за 70-ия в света японец. До края той съхрани аванса си и спечели с крайното 6:4.

На осминафинала Нашиока ще срещне Стан Вавринка. Третият в световната ранглиста не срещна особена съпротива от Филип Колшрайбер и го отстрани със 7:5, 6:3. Вавринка сервираше прекрасно и не отпусна нито един брейкбол на съперника си през целия мач, успявайки да изтръгне първия сет с късен пробив за 7:5. Стан удари далеч по-рано след почивката с брейк за 3:1 и макар да пропусна три поредни брейкбола в следващото подаване на Колшрайбер, извървя безпроблемно пътя към успеха.

Същевременно, Вашек Поспишил, който изхвърли световния №1 Анди Мъри от Мастърса, вече е вън от турнира. Канадецът допусна обрат от Душан Лайович със 7:6(4), 3:6, 5:7.

Квалификантът Васек Поспишил отстрани Анди Мъри в Индиън Уелс

Канадецът изигра четвърти мач в турнира

Сърбинът продължава напред срещу Пабло Карено Буста. Той трябваше да играе срещу № 17 в света Роберто Баутиста Агут, който обаче се отказа заради травма в областта на корема.

Давид Гофен победи в два сета Алберт Рамос - 7:6(3), 6:4. Световният №12 сервираше стабилно, осигури си пробив на нула за 4-3 и всичко се развиваше прекрасно за него, но в заключителните мигове белгиецът допусна някои странни грешки и Рамос върна брейка. Испанецът дори пропиля сетбол при 6:5 гейма, след което Гофен все пак изтръгна откриващата част със 7:3 точки в тайбрека.

Гофен отново удари първи след почивката, взе преднина от 4:2 гейма и за втори път се разколеба на прага на успеха. Белгиецът допусна рибрейк за 5:4, но веднага стигна до два мачбола на сервис на Рамос и вдигна победоносно ръце при втория.

Гофен продължава на осминафинал срещу Пабло Куевас, който отстрани без особени затруднения през Фабио Фонини с 6:1 6:4.

Доминик Тийм победи за 58 минути Миша Зверев с 6:1, 6:4. Тийм проби още първото подаване на съперника, а скоро дублира аванса си за 5:1 и затвори откриващия сет с 6:1 за едва 22 минути. Германецът успя да стабилизира сервиса си след почивката и стоеше сравнително равностойно на корта до 3:3. Тийм обаче направи пробив в седмия гейм, и затвори мача с 6:3.

Австриецът продължава напред срещу Гаел Монфис, който се наложи над Джон Иснър с с 6:2, 6:4.