Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира на твърди кортове от сериите "Мастърс" във френската столица Париж с награден фонд 6 милиона евро.

31-годишният Димитров загуби от водача в световната ранглиста Карлос Алкарас (Испания) с 1:6, 3:6 за 71 минути.

Испанецът започна силно и поведе с 4:0, след което без особени проблеми взе първия сет. Във втората част той отново взе равен аванс от 3:0, но българинът успя да изравни за 3:3 и дори дръпна с 40:15 в седмия гейм при подаването на съперника, но не успя да се възползва, за да реализира нов пробив. Веднага след това Алкарас реализира брейк и това се оказа решащаво.

Александър Донски се класира на 1/4-финал в Тунис

Поставеният под номер 6 Донски елиминира Микалай Халяк

Испанецът беше много стабилен от основната линия, което принуди хасковлията да рискува максимално с ударите си, да търси максимална дължина и линиите, но това доведе и до цели 24 непредизвикани грешки за хасковлията срещу едва 6 на съперника.

Димитров все пак заработи 72865 евро и 90 точки за световната ранглиста, в която заема 28-ото място, а това беше и последното участие за българина в турнир през сезона.