Световният №1 Роджър Федерер постигна много ценна победа над своя сънародник Станислас Вавринка с 2:0 сета (7-6(4), 6-3) и се класира за финал на Мастърса в Синсинати.

Там вече го очаква Новак Джокович, който по-рано днес се наложи над Хуан Мартин дел Потро. Швейцарецът се нуждаеше от успех днес, за да запази първото си място в света.

Дори при победа на финала, сърбинът няма да успее да го свали върха, тъй като игра финал тук и през миналата година, макар и да загуби от Анди Мъри, докато Федерер отпадна на по-ранна фаза.

Вавринка пръв достигна до възможност за пробив в първата част, но Федерер издържа, а в последствие на свой ред пропиля куп шансове да пробие подаването на своя противник, преди все пак да вземе своето в тайбрека.

Вавринка не се даде лесно и вървеше равностойно и във втората част, но в седмия гейм допусна пробив, веднага след това Федерер го затвърди, а сервирайки, за да остане в мача, ракета №2 на Швейцария не издържа и изпрати Роджър на финал след двойна грешка при първия мачбол.

Турнирът в Синсинати е един от най-успешните за Роджър Федерер, който има четири трофея от тази надпревара. При нов успех, той за първи път ще спечели Мастърс турнир пет пъти. Джокович пък има три загуби финала тук, а един от тях - през 2009-ата година, именно от Федерер.

Ако успее да победи сърбинът, той отново ще изравни Рафаел Надал на върха по спечелени титли от Мастърс турнири - към момента Роджър има 20 трофея срещу 21 за испанеца.