Стефанос Циципас от Гърция се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Астана (Казахстан) с награден фонд 2 милиона долара.

Поставеният под номер 3 се поизмъчи, но стигна до успеха срещу квалификанта Лука Нарди (Италия) със 7:6(2), 7:6(3).

Двамата сервираха много солидно и не допуснаха пробив в целия мач. В първия тайбрек шестият в класацията на АТП Циципас дръпна с 6:1 точки и това се оказа решаващо. Нарди, 152-и в световната ранглиста, имаше единствените две възможности за брейк при 5:5 гейма във втория сет, но съперникът му се измъкна, а в последвалия втори тайбрек гъркът направи серия от три поредни разигравания, за да триумфира.

Следващият противник на Циципас ще бъде победителят от двубоя между седмия в схемата поляк Хуберт Хуркач и представителя на домакините Александър Бублик.