Младият гръцки тенисист Стефанос Циципас се класира за 1/4-финал турнира от АTP 500 във Вашингтон (САЩ). В относително равностоен мач той се наложи над Джордан Томпсън (Австралия) с 6-3, 7-6(4) за 1 час и 40 минути.

Александър Лазаров безупречен и на двойки в Сърбия

По-рано днес Лазаров се класира и на четвъртфинал на сингъл в Нови Сад

Талантливият Цицпас имаше нужда само един пробив в първия сет, за да поведе в резултата. Той дойде в четвъртия гейм на срещата за 3-1. След това Стефанос тутинно взе три партии, в които сервираше за 6-3.

Втората част беше значително по-оспорвана. След здрава битка се стигна до тайбрек, в който, поставеният под №1 беше по концентриран. В спор за място на полуфиналите Циципас ще се изправи срещу французина Беноа Пер, отстранил надеждата за трофей на домакините Джон Иснър.

Напред в турнира продължи и Ник Кириос. Австралиецът се справи с японеца Йошихито Нишиока с 6-2, 7-5 за 1 час и 15 минути. Ексцентрикът австралиец доминираше отчетливо в първата част, реализирайки два пробива за 6-2. Във втората нисичкият японец се съпротивлява на своя по-именит съперник, връщайки моментално пробива, допуснат за 2-3. Кириос направи нов брей в единадесетия, който се оказа решаващ за крайния успех.

Ник е в половината на Циципас и ще играе срещу "лъки-лузъра" от Словакия Норберт Гомбош, отстранил в драматичен трисетов мач сръбската надежда Миомир Кецманович.

В останалите два четвъртфинала от долната половина на схемата съперници са Марин Чилич (Хърватия) и Даниил Медведев (Русия), и изненадата на турнира Петер Гойовчик (Германия) срещу Кайл Едмънд (Великобритания). Германецът влезе в турнира също като "лъки лузър", надигра последователно финалиста от ATP 500 в Хамбург - Андрей Рубльов (Русия), шампиона от ATP 250 в Атланта - Алекс де Минор (Австралия) и поставения под №8 Милош Раонич (Канада).