Пабло Кареньо Буста и Феликс Оже-Алиасим, победил в сряда Григор Димитров, ще играят един срещу друг на полуфинал на турнира по тенис в зала от ATP 500 в Ротердам (Нидерландия), който е с награден фонд 2,155 милиона евро.

Испанецът Кареньо Буста победи на четвъртфиналите младия италианец Яник Синер със 7-5, 3-6, 7-6(6) за 2:46 часа. Победителят пропиля тримачбола в десетия гейм на третия сет, след което спаси два мачбола на съперника в тайбрека. Пабло стигна до успеха, след като направи обрат от 4-6 до 8-6 в тайбрека.

Григор Димитров беше разбит от Феликс-Оже Алиасим в Ротердам

Българинът нямаше аргументи срещу 9 години по-младия си съперник

Феликс Оже-Алиасим елиминира словенеца Аляз Бедене с 6-4, 7-6(6). Канадецът направи един пробив в първия сет, а в края на тайбрека взе три поредни точки и затвори мача.

Защитаващият титлата си французин Гаел Монфис записа победа в два сета над британеца Даниел Евънс със 7-6(5), 6-2.

В късния мач сърбинът Филип Крайнович малко изненандващо се справи със силно играещия през този сезон русна Андрей Рубльов със 7-6(2), 6-4. Така вторият полуфинал тази вечер ще бъде между Монфис и Крайнович.