Шампионката от Australian Open 2020 София Кенин се класира за полуфиналите на турнира от WTA International в Лион, Франция, който е с награден фонд 275 хиляди долара.

Джон Милман даде комфортен аванс на Австралия срещу Бразилия за Купа Дейвис

Тиаго Уайлд не можа да удържи аванс от сет и пробив

Американката, която е водачка на схемата победи представителката на домакините Осеан Доден с 6:1, 6:7(5), 6:2 за 1 час и 53 минути. Кенин водеше със сет и 5:2 гейма във втората част, когато сама си създаде проблеми и позволи на намиращата се на 120-о място в класацията на УТА Доден не само да върне пробива, но и да изравни резултата в сетовете след успех в тайбрека, в който дори изоставаше с 1:5 точки.

В третата част сет Кенин успя да се събере и след три поредни пробива на сервиса на Доден успя да спечели с 6:2. На полуфиналите Кенин ще очаква победителката от мача между Каролин Гарсия (Франция) и Алисън ван Ойтванк (Белгия), който е по-късно тази вечер.

В другия полуфинал ще играят рускинята Дария Касаткина и германката Ана-Лена Фридзам. Касаткина спечели с 6:2, 4:6, 6:2 срещу италианката Камила Джорджи, докато Фридзам осъществи обрат срещу словачката Виктория Кужмова за крайното 3:6, 7:6(4), 6:2.