Тимът на Словакия за Фед къп поведе с 2-0 победи на Великобритания в полуфинала в Пловдив и се класира за баражите за влизане в Световна група две.

Магдалена Рибарикова се наложи над Елена Балтача със 7:5, 6:3. Във втория сингъл Даниела Хантухова без капка напрежение победи Ан Кеотавонг с 6:2, 6:1 и подпечата визите на словачките. Номер 16 в света, която в неделя навършва 23 години, аристократично даде един гейм на съперничката си във втората част при 5:0.

С голяма драма започна другият полуфинал Сърбия и Черна Гора - Израел, победителят от който също отива на баражите. Ана Смашнова водеше на сръбкинята Ана Тимотич със 7:5 и 5:4. Тогава израелската тенисистка разтегна сухожилие и буквално не можеше да стои на краката си. Въпреки това Смашнова поведе в следващия гейм с 40:0 и имаше три мачбола. Тя обаче направи две двойни грешки и допусна 40:40. Тогава ветеранката, която буквално се подпираше на ракетата си, не издържа и се отказа. Така Сърбия и Черна Гора поведе с 1-0.

Израелките малко очаквано изравниха резултата, след като Шахар Пеер победи Мис Фед къп Ана Иванович с 6:2, 4:6, 6:4. Решителен за крайния успех ще бъде мачът на двойки.

В мач за оставане в първа група на Евро-африканска група Швеция поведе с 2-0 победи срещу ЮАР и прати единствения африкански отбор във втора група.